گاز رومیزی چیست

گاز رومیزی چیست و انواع آن

آنچه در این مطلب میخوانید

گاز رومیزی تو کار براق وزیبا به نظر میرسد چون با دقت زیاد در یک ارتفاع از سطح اشپزخانه تراز شده ویک دست می شود. در این نوع گازهای رومیزی تو کار لوله های گاز وسیستم برق کشی گاز پنهان هستند وظاهریشیک هوشمندانه ومدرن به اشپزخانه می دهند۰ این نوع گازهای رومیزی تو کارمناسب برای اشپزخانه های امروزی با بهترین استفاده از فضا هستند.

اجاق گاز های رومیزی تو کار عمدتا در دو لایه از جنس استنلس استیل (فولاد ضد زنگ ) وشیشه ای یا سرامیک موجود می باشد۰

که مشعل ها برروی سطح صاف گاز سواز می شوند.

نکته : چیزی که باید قبل از خرید گازتوجه ودقت داشته باشیم این است زیرا پیشخوان باید بر اساس ابعاد خاص اجاق گاز برش داده شود۰ پس توجه داشتهباشیم که برش باید قبل از ساخت ونصب کابینت انجام شود۰

انواع گاز‌های رومیزی و ویژگی‌های آن

نحوه تمییز کردن گاز رومییزی

اجاق گاز رومیزی در انواع گازی و برقی (که به آن القایی نیز می‌گونید)، سرامیکی , استیل در بازار موجود می باشد.

همچنین این گازها دارای ویژ گی‌های اضافی مثل سیستم های هشدار دهنده وتایمر هستند که می توانند برای جلوگیری از پخت‌و پز بیش از حد و یا سوزاندن غذاها برنامه ریزی کرد.

نکات مهم برای استفاده از این نوع گاز‌ها

پس از هربار استفاده بهتر است که آن را تمییز کنید تا لک بر روی آن نماند.

یک موضوع مهم ونگرانی در مورد استفاده از گاز صفحه اشپزخانه داخلی این استن که جلوگیری از نفوذ اب یا هر نوع مایع داخل مشعل هاگاز ضروری هست زیرا ممکن است اسیب گاز شوداگر در همچنین موقعیتی قرار گرفتیم

بهتر است برای تعمیر گاز از یک متخصص کمک بگیرید.

مراقب کودکان خود هنگام پخت وپز از اجاق گازهای رومیزی دور نگه دارید۰ چون دراین اشپزخانه ها دستگیره های گاز به راحتی در دسترس کودکان قرار دارد در حالی که اشپز خانه های مستقل نسبتا غیر قابل دسترسی هستند زیرا بالاتر از انها هستند و می توانند برای ایمنی بیشتر به سمت عقب بر گردانده شوند.

نحوه تمییز کردن گاز شیشه‌ای

نحوه تمییز کردن گاز  صفحه ای

تمیز کردن گازهای رومیزی معمولا باید شامل پاک کردن سطح صفحه گاز با یک پارچه یا اسفنج مرطوب برای از بین بردن همه کثیفی ولکه ها وبه دنبال  ان یک دستمال خشک باشد. برای تمیزکردن لکه های عمیق و قدیمی  باید از یک محلول سبک اب و صابون یا پاک کننده شیشه استفاده کنیدتوجه داشته باشید که از پاک کننده های قوی استفاده نکنیم زیرا ممکن است به سطح شیشه‌ی گاز یا گاز استیل اسیب جدی برساند.

نصب  و راه اندازی گاز رومیزی

نصب گاز رومیزی

برای نصب گاز رومیزی تو کار اشکالی که وجود دارد این است که مراحل نصب پیچیده ای دارد. باید دقت داشته باشید که تعویض اجاق گاز می تواند بسیار پر هزینه باشد زیرا ممکن است به کابینتی که داریم اسیب برساند  برای این کار بهتر است از یک متخصص کمک بگیریم.

بسیاری از شرکت‌های ایرانی مانند شرکت کن نصب و راه اندازی گاز را بصورت رایگان انجام می‌دهد و لزومی به ندازد که خودتان آن را نصب کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
سبد خرید
شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من